Úvod /

O nás

’’Vášeň pro řemeslo’’

Zařizujete si svůj domov a hledáte něco originálnějšího, než je obvyklé?

Chcete svůj domov zútulnit tradičními doplňky?

Jsme úspěšná česká firma s historickou působností v zahraničí, která svým názvem i výrobky od svého založení dělala čest své vlasti na britských ostrovech. Od roku 2010 jsme přinesli nabídku také zpět "domů".

Historie

Naše firma The Bohemian Company Ltd. byla založena na počátku milénia ve Velké Británii. Jarmila Williams v té době žila v jižním Walesu, kde založila malý obchůdek v jednom z přímořských letovisek. Zaměřila se na design a výrobu nábytku na míru. Brzy se, na základě rostoucí poptávky, většina produkce soustředila na výrobu tradičních kuchyní evropského stylu.

Po několika desetiletích, kdy byly hitem sektorové kuchyně, nastal ve Velké Británii, stejně jako v jiných částech Evropy, čas na změnu. Lidé se začali opět přiklánět k tradičnímu pojetí kuchyně. Kuchyně se stále více stává místem, kde se nejenom vaří, ale kde rodina společně tráví volný čas. 

V dobách našich babiček nebylo k vaření pro celou rodinu potřeba nic víc, než tradiční pracovní či jídelní stůl, a k mytí stačil umývací stůl nebo prostor s keramickým dřezem. Kamna, na kterých se vařilo, dnes vhodně nahrazují tradiční sporáky. Promyšleně navržená skříň na potraviny zase nabízí tolik úložného prostoru jako daleko vyšší počet skříněk sektorové kuchyně.

K tradici, která v některých zemích Evropy, třeba v Itálii či Francii, kde nebyla na rozdíl od nás v 50. letech přerušena, nebyla dodnes překonána. Spolu s podporou a propagací této tradice rostla i naše firma, která ve Velké Británii získala uznání a prestiž. Svědčí o tom i nesčetné články v britských médiích a komplimenty od našich klientů i od celebrit, pro které Jarmila Williams navrhovala kompletní interiér kuchyně, až po zákazníky, pro něž je chloubou třeba jen jeden z našich stolů. 

Můžete si přečíst, co o kvalitě našich služeb a výrobků říkají někteří z našich klientů či výběr ze známých magazínů.

Od roku 2010 pod názvem The Bohemian Company s.r.o. přenesla firma svoje působení také na český a slovenský trh. Se zahájením prodeje nábytku a kuchyní formou e-shopu a postupném rozšíření také o širokou škálu tradičních doplňků jsme přišli s pěknějším českým názvem pro náš web Centrum tradičního bydlení, který se v roce 2019 mění pod vedením nového majitele na Bydlení Bohemian.

Reklama thpg

E-shop

Od počátku působení na českém trhu jsme výhradními zástupci německého výrobce THPG, který se zabývá, po sto letech, znovuobnovenou výrobou tradičních porcelánových, bakelitových, duroplastových a skleněných vypínačů a zásuvek. Dle našeho názoru nemají na trhu konkurenci, především díky čistému designu a kvalitě keramických strojků, které jsou u otočných varianty opatřeny tradičním systémem s pérkem. V našem portfoliu si můžete dále vybrat z široké nabídky tradičních i moderních svítidel od vybraných evropských dílen, kterými jsou Bolich, Lindner,  Aldo Bernardi a řada dalších. doplňků jako jsou konve firmy Haws, které jsou v jejich dílně vyráběné již od roku 1886, kvalitní měděné a keramické dřezy Eclectica, Villeroy&Boch a jejich příslušenství, tradiční vodovodní baterie, bytové a zahradní doplňky od Culinary Concepts, přes v Čechách tkaný len, až po stahovací rošty Sheila Maid nad sporáky a do koupelen s anglickou tradicí více než sta let.

Od roku 2012 jsme pro vás nákup všech těchto značek udělali pohodlnější, formou e-shopu, který prošel v průběhu roku 2019 kompletní proměnou, aby se každý při výběru vysněných doplňků do svého obydlí oprostil od každodenního shonu a v poklidu si vybral z široké nabídky tradičních výrobků.

K nabídce stále přidáváme, tak jak nalézáme, nové a nové malé i velké tradiční dílny a zajímavé vkusné výrobky. Je proto doporučením se na stránce zaregistrovat pro odebírání novinek.  

Pokud jste sami výrobci, neváhejte nám vaši nabídku představit.

 

Buďte originální!

Osobní přístup, kvalita výrobků a tradiční design jsou pilíře úspěchu naší společnosti, o kterém svědčí také výběr z referencí našich spokojených zákazníků.

 

Těšíme se na kontakt s Vámi!

Vytvořilo Anawe 2008-2023

Jsme účastníkem kolektivního systému pro nakládání s elektroodpady.

ekolamp

Spolehlivá firma